Skip to main content

Dieta

low-FODMAP love FODMAP!

Dieta low-FODMAP to opracowane przez naukowców z australijskiego Monash University narzędzie żywieniowe o wysokiej skuteczności w łagodzeniu objawów jelitowych. Stworzony przeze mnie jadłospis jest przeznaczony w szczególności dla osób z zespołem jelita drażliwego i SIBO. W oparciu o własne doświadczenie w pracy z pacjentami, zastosowałam rozwiązania zwiększające skuteczność tej diety – przeczytasz o nich poniżej.

Ograniczenie produktów wysoko fermentujących (FODMAP), zgodnie z wytycznymi Monash University

Czasowe ograniczenie FODMAP ma wysoką skuteczność w łagodzeniu uciążliwych objawów, takich jak wzdęcia, gazy, biegunki oraz zaparcia. Ta strategia jest elementem leczenia IBS oraz wsparciem terapii SIBO.

Łatwostrawność posiłków

Dzięki temu Twój układ pokarmowy będzie mógł odpocząć, a ryzyko objawów związanych z innymi czynnikami dietetycznymi, niż sama zawartość FODMAP jest znacznie niższe.

Różnorodność

W trosce o Twoją mikrobiotę jelitową i dostarczanie wszystkich witamin, minerałów. Bakterie jelitowe lubią mieć szeroką gamę produktów, jakimi mogą się „żywić” – na diecie low-FODMAP czasowo zabierasz im ich ulubioną pożywkę, dlatego warto wykorzystywać wszystkie dozwolone składniki.

Eliminacja produktów wysokoprzetworzonych, prozapalnych

Jeśli chcesz prawdziwie zadbać o swoje jelita, musisz zbliżyć swoje odżywianie do natury – bazować na niskoprzetworzonych składnikach (takich, które nie mają składu lub nie ma w nim dodatków, dużej ilości cukru).

Jadłospis zawiera 7 śniadań, drugich śniadań, obiadów i kolacji – dzięki temu poznasz dużo inspiracji na posiłki oraz możesz powtarzać swoje ulubione dania i pomijać te, które nie trafiają w Twoje preferencje bez obaw o nudę czy brak różnorodności.

 

W każdym dniu znajduje się również deser.

 

Do diety zostały dołączone zalecenia, które pomogą Ci się odnaleźć w działaniach oraz umożliwią samodzielne wprowadzanie zmian. Znajdziesz również tabelę produktów dozwolonych i niedozwolonych oraz opis reintrodukcji wraz z przykładami z diety.

Wybierz

kaloryczność swojej diety

Następnie przekierujemy Cię do strony, gdzie możesz sfinalizować swój zakup, by pobrać gotową, wybraną przez Ciebie dietę.

Jedynie 129 zł!

Jadłospis low-FODMAP

1600 kcal

z zaleceniami i tabelą produktów

129 zł

Jadłospis low-FODMAP

1800 kcal

z zaleceniami i tabelą produktów

129 zł

Jadłospis low-FODMAP

2000 kcal

z zaleceniami i tabelą produktów

129 zł

Jadłospis low-FODMAP

2500 kcal

z zaleceniami i tabelą produktów

129 zł

NEWSLETTER

Zapisz się na mój newsletter 💌
    Napisałam e-book "Nigdy bezpośrednio - zapomniana droga do zdrowia metabolicznego".

    Ponad 100 stron prosto przedstawionej wiedzy, opartej o najnowsze doniesienia naukowe z zakresu zdrowia metabolicznego, pracy gospodarki glukozowo-insulinowej i ich połączenia z mikrobiotą układu pokarmowego. Z tego e-booka dowiesz się, co zrobić aby naprawić swój metabolizm, zrzucić nadprogramowe kilogramy i przede wszystkim – utrzymać ten efekt nie będąc przewlekle na diecie!

    Dowiedz się więcej